25 Haziran 2019 10:27

YÖK açıkladı! Doktora burs başvurusu 2018 ne zaman ?

YÖK açıkladı! Doktora burs başvurusu 2018 ne zaman ?

Türkiye'nin doktoralı insan kaynağı ihtiyacını karşılamak amacıyla yurt içindeki devlet üniversitelerinde 100 öncelikli alanda verilecek "100/2000 YÖK Doktora Burs Programı"nın güz dönemi başvuruları başladı.

Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) yürütülen yurt içindeki devlet üniversitelerinde 100 öncelikli alanda burs verilmesini kapsayan "100/2000 YÖK Doktora Burs Programı" için üniversiteler, başvurularını 6 Temmuz'a kadar yapabilecek.

Yükseköğretim kurumları, burs programının 2018-2019 eğitim öğretim yılı güz dönemi için başvurularını "https://webuyg.yok.gov.tr/doktora" adresi üzerinden 6 Temmuz'a kadar yapılabilecek. İlan edilen öncelikli alanlardan en fazla 10'u için en az 3 kontenjan talep edilerek başvuru yapılacak.

YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARININ ARDINDAN ADAYLAR BAŞVURU YAPACAK: Doktora bursundan faydalanmak isteyen adayların başvuru dönemi ise yükseköğretim kurumlarının başvurularının YÖK tarafından değerlendirilmesinin ardından başlatılacak.

Başvurularını yükseköğretim kurumlarına yapacak adayların T.C. vatandaşı, doktora programı için yüksek lisans derecesine ya da bütünleşik doktora programı için lisans derecesine sahip olmaları, "Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliği"nin ve başvuru yapılacak yükseköğretim kurumunun belirlediği başvuru ve kabul şartlarını taşımaları gerekiyor.

Programla ilgili diğer bilgilere "http://www.yok.gov.tr/web/100-2000" adresinden, burs programı kapsamında yer alanların listesine ise "http://www.yok.gov.tr/web/100-2000/hangi-alanlarda" adresinden ulaşılabilecek.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (0)