21 Ocak 2019 16:29

TEOG 3.nakil sonuçları MEB sorgu ekranı

TEOG 3.nakil sonuçları MEB sorgu ekranı

TEOG 3.nakil sonuçları bugün son dakika meb.gov.tr'den açıklandı. Binlerce adayın merakla beklediği TEOG 3.nakil sonuçları belli oldu. TEOG 3.nakil sonuçlarını meb.gov.tr ve haberimizden öğrenebilirsiniz.

TEOG 3.nakil sonuçları bugün son dakika meb.gov.tr üzerinden açıklandı. TEOG 3.nakil sonuçları meb.gov.tr ve memurhaber'de.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) 3. nakil başvuruları 28 Ağustos- 6 Eylül tarihleri arasında yapılmıştı. Son başvurular olan 3. nakil başvurularının sonuçları ne zaman açıklanacak merak konusuydu. Beklenen açıklama geldi. MEB TEOG nakil sonuçlarını bugün saat 09.45'te açıkladı. 

E-OKUL TEOG SORGULAMA SAYFASINA NASIL GİRİLİR?

Milli Eğitim Bakanlığının sunmuş olduğu E-okul veli bilgilendirme sistemi sayesinde, öğrencilere ait not ve devamsızlık bilgisine kolay ve hızlı bir şekilde en güncel haliyle ulaşabilmek mümkün. Bu sistem öğrencilerle birlikte veliler için de oluşturulmuştur. E-okul sisteminde süreç, öğrencinin okula başlaması ile başlar, öğrencinin mezuniyetine kadar devam eder. E-okul veli bilgilendirme sistemine, resmi web sitesi olan https://e-okul.meb.gov.tr/ üzerinden erişilebilmektedir.  Böylece öğrenci numaraları ve T.C.kimlik numaraları ile giriş yapılarak bu sistemden en etkin ve verimli şekilde yararlanılabilmektedir.

OKULLAR NE ZAMAN AÇIKLACAK?

2017-2018 Eğitim öğretim yılı 18 Eylül 2017 Pazartesi günü, okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5’inci sınıflarındaki öğrenciler eğitim ve öğretime hazırlanması, okulların açıldığı hafta içerisinde dersler ile eş zamanlı olarak yapılacak.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (0)