21 Ocak 2019 17:43

Taşeron işçilere kadroda son durum ne Mehmet Şimşek açıkladı

Taşeron işçilere kadroda son durum ne Mehmet Şimşek açıkladı

Taşeron işçiler ne zaman kadroya geçecek taşeron işçilere kadroda son durum ne sorusuna son dakika Mehmet Şimşek yanıt verdi.

Taşeron işçilerle ilgili son dakika haberi Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek açıkladı. Kadro bekleyen taşeron işçiler için haberler iyi.

NTV canlı yayına katılan Mehmet Şimşek, "taşeron işçiler için nasıl bir model öngörülüyor? Taşeron işçilerin kamuyla bağı nasıl bir modelle kurulacak?" sorusuna şu yanıtı verdi;

-Kamu ile zaten dolaylı bir bağ söz konusu. Bu yöndeki çalışmalar net olarak bu sene tamamlanacak. Bu konu çok net Başbakanımızın talimatı çok net. Detaylarına girmek istemiyorum. Kamuya hizmet veren kardeşlerimiz rahat olsun.

KAMUDA TASARRUF

Kamuda tasarruf dönemi çok güçlü tasarruf dönemi. Yatırımda da önceliklendirme gerekirse kaynakları bir yerden bir yere aktarma konusu. Kamuda tasarruf önceliklendirme gelirlerin kalitesini artırma noktasında çok güçlü çaba var.

 
 
 
 

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (3)
  • taşeron çalışanlar: kamu çalışanı yani idari sözleşmeli olarak aynı görevde işlerine devam edecek gibi görünüyor..kamuda hizmet veren taşeron çalışanları en ağır iş yükünü sırtlanmışlardı bu insanlar artık bir iş güvencesine kavuşması güzel olur...o hak kısa zaman verilemesi gerek...

    (5) (0)

  • İşsizler, torpilsizler ve asgari ücretle fabrikalarda en ağır şartlarda çalışanlar KPSS.den kadro bekliyor ise ; taşeronlarda KPSS.den kadro beklesin. Kimseye BELEŞ kadro verilmesin. Adalet bunu gerektirir.

    (1) (8)

  • kamu işçi ve memur alımları durdurmak zorunda ..kendi bünyesinde çalışan taşeron ünv. mezunu gençleri alması gerek..hem kamu tanıyan işi bilen elemanlara sahip olması bir kazanımdır...taşeron sorunu çözmeden işsizlik sorunu çözülemez...

    (6) (1)

Tüm Yorumlar