02 Haziran 2020 19:36

Polis alımında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yeni sayıyı açıkladı

Polis alımında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yeni sayıyı açıkladı

Polis alımı müjdesini İçişleri Bakanı Süleyman Soylu verdi. Daha önce 10 bin polis alınacağını duyuran Soylu, bu sayının bugün itibariyle 15 bine çıkarıldığını açıkladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Eyüpsultan'da muhtarlar ve çeşitli sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile bir araya geldi.

Bakan Soylu, “Bekçi sistemi Cumhurbaşkanımızın ürettiği bir sistem. Vatandaşımız rahat uyurken bekçi görev başında olacak dedi ve hemen 10 bin bekçi alımı yaptık. İstanbul'a 2 bin 800-2 bin 900 bekçi verdik. Şimdi İstanbul'a bin 200 veya bin 250 bekçi  daha veriyoruz. Toplamda 4 bin bekçi olacak. Dün akşam belirledik 8 bin bekçi çıkıyor, Martta binini İstanbul'a veriyoruz. Böylelikle İstanbuldaki bekçi sayısı 5 bin olacak. 10 bin polis alıyorduk. Sayıyı dün akşam 15 bin'e çıkardık. 15 bin polis alacağız. Bunun büyük bir bölümünü de İstanbul'a vereceğiz" ifadelerini kullandı.

Muhtarların maaşlarının kesileceği şeklindeki iddiaları yalanlayan Bakan Soylu, "Deli saçması bir şey, cevap vermek bile doğru değil. Yok böyle bir şey." diye konuştu.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (1)
  • POLİS ALIMINI AÇIKLIYORSUNUZ.İYİ GÜZEL DE....İSTANBUL MALİYEDE ÇALIŞAN BİR ARKADAŞIMIZ HEM 4 YILLIK FAKÜLTE MEZUNU HEMDE MALİYEDE BİLGİSAYAR İŞLETMENİ KADROSUNDA GÖREV YAPIYOR.AYNI ZAMANDA İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİNDE SİBER GÜVENLİK VE SOME EĞİTİM PROGRAMINA KATILDI VE BU EĞİTİM SONUCUNDA DA REKTÖRLÜK ONAYLI SERTİFİKA ALDI ANCAK KENDİ KURUMUNA SİBER GÜVENLİK UZMANLIĞI KADRO TALEBİNDE BULUNDU SONUÇ OLUMSUZ.GEREKÇE MALİYEDE SİBER GÜVENLİK UZMANLIĞI KADROSU YOKMUŞ......İSTANBUL DEFTERDARLIĞINDA CHP YE OY VEREN NE BİLGİSAYARLA İLGİLİ SERTİFİKASI NE DE DİPLOMASI OLAN BİLGİ İŞLEMDE YATANLAR VAR.BİLGİ İŞLEMLER CHP SEMPATİZANI SARI KIRMIZILI KOMUNİSTLERDEN NE ZAMAN TEMİZLENECEK ?????

    (2) (0)