23 Şubat 2019 07:52

Orduda FETÖ operasyonu yeni ihraçlar geldi

Orduda FETÖ operasyonu yeni ihraçlar geldi

FETÖ operasyonlarıyla ilgili bugün son dakika gelişmeler yaşanıyor. Milli Savunma Bakanlığı kararıyla TSK'dan 195 personel ihraç edildi.

Milli Savunma Bakanlığı kararıyla FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Kara Kuvvetleri Komutanlığı ile Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'ndan 195 personel ihraç edildi.

Gelen son dakika haberlere göre TSK'dan195 personel ihraç edildi.İhraç edilenler Kara Kuvvetleri ve Deniz Kuvvetleri komutanlıklarından oldu.

195 ASKER İHRAÇ EDİLDİ

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada Milli Savunma Bakanlığı kararıyla FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'ndan 195 personel ihraç edildiği belirtildi. Ordudan atılan 195 askerden 158'inin subay olduğu açıklandı.

JANDARMA VE SAHİL GÜVENLİK

15 Temmuz FETÖ darbe girişimi sonrası başlatılan soruşturmalar kapsamında yeni bir görevden alma dalgası daha yaşandı. Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde görevli 153 personel, Sahil Güvenlik'te ise 112 personel görevden uzaklaştırıldı.

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Jandarma Genel Komutanlığı'ndan 153, Sahil Güvenlik Komutanlığı'ndan ise 112 personelin görevden uzaklaştırıldığı açıklandı.

 
 
 

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (0)