05 Haziran 2020 13:25

Memurlara emekli ikramiyesi verilir mi?

Memurlara emekli ikramiyesi verilir mi?

SSK ve Bağ-Kur hizmetleri için memurlara emekli ikramiyesi verilir mi? İşte yanıtı...

5510 sayılı Kanunun 4/c maddesine göre Emekli Sandığına tabi memur olarak görev yapıyorum. 4-a(SSK) ve 4/b'ye (BAĞ-KUR) tabi hizmetlerimi, Emekli Sandığı hizmetlerimle birleştirdim. Bu hizmetlerime emekli ikramiyesi ödenir mi?

Emekli Sandığı'na tabi hizmetleri ile birlikte kıdem tazminatı ödenmemiş ve kıdem tazminatı ödenilmesine müstehak olmak şartıyla kamuda sigortalı geçen hizmetlere ikramiye ödenmektedir. Ancak, özel sektörde 4/a'lı (SSK) geçen ve 4/b'li (BAĞ-KUR) geçen sigortalı hizmet sürelerine emeklilik ikramiyesi ödenmez.

 

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (2)
  • KAMU İŞÇİ EMEKLİSİ 3.250.00 YT. ALIRKEN MEMUR EMEKLİSİ 1.600.00 YT. ALMAKTA BU ADALET Mİ ? BUNA ÇÖZÜM GETİRİLMESİ GEREK MEMUR EMEKLİ OLMAYA KORKUYOR NASIL GEÇİNİRİM DİYE KARA KARA DÜŞÜNÜYOR..AK PARTİ BU KONU EL ATMASI GEREK MİLYONLARCA MEMUR EN BÜYÜK SORUNU...

    (0) (3)

  • tüm memurlara olmayana ek gösterge verilmeli olanlar da 1000 puan artırılmalı. Yahu memur emekli olmaya korkuyor maaş yarı yarıya düşüyor..4-5 yıllık işçi emeklisi ilkokul mezunu arkadaşıma sordum emekli maaşım 3000 kusur diyor..doğruda söylüyor..Kıskanmıyoruz asla.biz sefilleri oynarken onlarda oynasın demiyoruz. Âmâ aynı ülkedeyiz adalet ne zaman gelecek. Kim getirecek. İdarecini vebalı çok büyük.yahu pazarda fiyat erken olana işçi olana emekli olana farklı değil ki..b öyle adalet mi olur. yahu emeklide maaş rahat ettiresin. çalışılan yıla göre ana kriter koyulsun erken geç ayrımı yapılmasın. EVİ OLMAYAN EMEKLİYE BİR EVİ OLUPTA BAŞKA TAŞINMAZ MALI OLMAYANA-TOKİ ŞEHRE YAKIN KIRSAL BÖLGELRDE "EMEKLİ YAŞAM EVLERİ" PROJESİ GELİŞTİRSİN BAHÇELİ EV YAPSIN.

    (0) (4)

Tüm Yorumlar