21 Ocak 2019 17:58

KYK borçları silinecek mi? TBMM'ye teklif sunuldu!

KYK borçları silinecek mi? TBMM'ye teklif sunuldu!

KYK borçları silinecek mi? Binlerce mezunu yakından ilgilendiren KYK kredi borçlarının tamamı silinecek mi? Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) üniversite öğrencilerinin geri ödemeli burs borçlarının silinmesi teklifi Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)'ye sunuldu. İşte tüm detaylar...

2018 yılı itibariyle binlerce üniversite öğrencisi ve mezunların gözü kulağı bu haberde. Özellikle son günlerde Kredi ve Yurtlar Kurumu KYK'dan alınan kredi ücretlerinin silinip silinmemesi durumu konuşulurken son durum büyük merak konusu oldu. Peki KYK kredi borçlarının tamamı silinecek mi? Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) üniversite öğrencilerinin geri ödemeli burs borçlarının silinmesi teklifi Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)'ye sunuldu. Teklif kabul edilirse öğrencilerin KYK borçları tamamen silinecek.

KYK BORÇLARI TAMAMEN SİLİNECEK Mİ?: Türkiye Büyük Millet Meclisi TBMM'ye Kredi ve Yurtlar Kurumu KYK kredi borçlarının silinmesine ilişkin kanun teklifi sunuldu. Milletvekilleri arasında yapılacak olan görüşmenin sonucunda oylamalar yapılacak ve oylamada ilgili kanun teklifi kabul edilirse tüm öğrencilerin borçları silinecek.

HANGİ BORÇLAR SİLİNECEK?: Maddi durumu kötü olan öğrencilere karşılıksız ödeme burs imkanı verilirken maddi durumu normal ya da iyi olan öğrencilere kredi verilmektedir. Kredi alan öğrenciler aldıkları ücreti aynı şekilde iki sene sonra ödemekte ve krediyi aldığı süre boyunca geri ödemek ile yükümlüdür. Eğer teklif kabul edilirse geri ödemeli burs alan öğrencilerin borçları tamamen silinmiş olacak.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (11)
 • TBMM GELECEK HABERİ BEKLİYORUZ---YASANIN ÇIKMASINI BEKLİYORUZ----SEVİNDİRİCİ HABER NE ZAMAN ÇIKACAK

  (0) (0)

 • BU BORÇLARIN SİLİNMESİNİ BEKLEYEN BİNLERCE AİLE VAR

  (0) (0)

 • zaten her tarafımız borç olmuş hangi birini ödeyeceğiz. silinse yerinde olacak.

  (0) (0)

 • SEÇİMDEN ÖNCE VEYA 25 HAZİRAN 2018 BU MÜJDELİ HABERİ T.B.M.M. BİR AN ÖNCE GÖRÜŞÜLÜP TÜM AİLELERİN SEVİNDİRİLECEĞİNİ BEKLİYORUZ---TÜM ÖĞRENCİ VELİLERİ BU HABERİ UMUTLA BEKLİYOR

  (0) (0)

 • HÜKEMETİMİZ İNŞALLAH TÜM AİLELERİ SEVİNDERECEK AÇIKLAMAYI EN KISA ZAMANDA DUYURUR----

  (0) (1)

Tüm Yorumlar