23 Haziran 2018 16:49

Kıdem tazminatı son durum Türk - İş şartlarında neler var?

Kıdem tazminatı son durum Türk - İş şartlarında neler var?

Kıdem tazminatı konusunda hükümetle anlaşamayan işçiler, gerekli şartları Çalışma Bakanlığı’na sundu. Türk-İş yetkilileri, “Herkes bu haktan yararlanmalı” dedi

Kıdem tazminatı son durum ne? Kıdem tazminatında neler değişecek sorusu merak ediliyor. Kıdem tazminatıyla ilgili karar 20 Temmuz'a kadar belli olacak.

Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, geçen hafta kıdem tazminatıyla ilgili 13 Temmuz’da Başbakan’a metin sunacaklarını, 20 Temmuz’a kadar da karar verileceğini açıklamıştı. Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş) kıdem tazminatıyla ilgili görüşünü, Çalışma Bakanlığı’na bildirdi. Diğer sendikaların da görüşlerini dün paylaştıkları belirtildi.

'HAKLAR GENİŞLETİLMELİ'

Kıdem tazminatı uygulamasının mevcut haliyle devam etmesini isteyen Türk-İş, ancak bu haktan yararlanamayan işçiler için de gerekli yasal düzenlemelerin yapılmasını talep etti. Türk-İş’ten yapılan açıklamada, “Yıllardır ‘kıdem tazminatının özellikle işveren tarafından ödenmesi’nin gerekliliğini savunuyoruz” denildi.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (2)
  • acaba istifa edene tazminat verecekleri zaman belirli yıl şartı olacak mı

    (0) (0)

  • bu türk iş allah aşkına kıdem alamayanları düsünsün aynı kalsın derken hiç mi vicdanları sızlamıyor bu zamanda çalışanların yüzde 90 borçlu bari bi nefes alırlar mutlaka fon oluşturulum isteyene parası ödensin

    (0) (0)

Tüm Yorumlar