21 Ekim 2018 23:37

İşte ilk başörtülü polis!

İşte ilk başörtülü polis!

30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle düzenlenen törende ilk kez başörtülü bir polis görev yaptı.

Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Kıyafet Yönetmeliğinde yapılan değişiklikle kadın polislerin başörtüsü kullanmasının serbest hale gelmesinin ardından bir kadın emniyet müdürü, törene başörtüsüyle katıldı.

30 Ağustos Zafer Bayramı bu sabah saat 09.30'da Taksim Meydanı'nda düzenlenen törenle kutlandı. Törene İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu katıldı. Tören öncesi çevrede geniş çaplı güvenlik önlemi alındı. Çevreye yerleştirilen özel harekat polisleri güvenliği sağlarken sivil polisler de İstiklal Caddesi'nin girişinde vatandaşlarının üzerini ve çantalarını aradı.

Tören İstanbul Valisi Vasip Şahin'in Atatürk heykeli önüne çelenk bırakmasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından tören sona erdi. Öte yandan törende bir ilk de yaşandı. Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Kıyafet Yönetmeliğinde yapılan değişiklikle, kadın polislerin başörtüsü kullanmasının serbest hale gelmesinin ardından, bir kadın emniyet müdürü törene başörtüsüyle katıldı.

 

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (3)
  • başörtüsü takıyosa kep takmasın yada polis olmasın başka iş mi yok reklam kokan hareketler...

    (2) (4)

  • bu nasıl bir tip yarabbim yaaa:)))) ama burka giyseydi daha iyi olurdu gibi geldi bana:))))

    (1) (2)

  • simdi tamam uzaya gitmek dünya lideri olmamiz icin tek eksigimiz tamamlandi

    (7) (6)

Tüm Yorumlar