21 Ocak 2019 17:57

Bakan Soylu müjdeyi verdi! Bu yıl içinde 10 bin polis alınacak

Bakan Soylu müjdeyi verdi! Bu yıl içinde 10 bin polis alınacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 2018 yılı içerisinde ikinci bir 10 bin polis alımı daha yapılacağını söyledi. Öte yandan asayiş için de Jandarma asayiş için de 25 bin alım yapılacağını belirtti. Detaylar önümüzdeki günlerde paylaşılacak...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamada 2018 yılı içerisinde 10 bin polis alımı yapılacağını, asayiş sınıfına için de 25 bin jandarma uzman erbaş alımı olacağını açıkladı.

DETAYLAR YAKINDA AÇIKLANACAK: Süleyman Soylu, “Onlar bugüne kadar sabrettiler ama şimdi zamanıdır. 10 bin polis alımına daha çıktık. Eylül’de 10 bin polis daha alacağız. Jandarma asayiş için 25 bin alımımız var. Bekçi alımımızda da ne kadar alacağımızı belirtmiştik. Olayların aydınlatılma oranlarında ise yüzde 12 artış var” dedi. Alımla ilgili ilan detayları önümüzdeki günlerde açıklanacak.

İLK BAŞVURU MART'TA YAPILDI: Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine (POMEM) 22’nci dönem için lisans mezunu 7 bin 200’ü erkek, 800’ü kadın ile ön lisans mezunu 1800’ü erkek, 200’ü kadın olmak üzere toplam 10 bin öğrenci alınacağı daha önce duyurulmuştu. Bu kapsamda başvurular da Mart ayı içinde tamamlanmıştı. Yeni alımla birlikte bu yıl 20 polis alımı yapılmış olacak.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (2)
  • insaallah yâş ve kpss şartlarında biraz esnetseniz ne olur sanki hayallerimiz hep yarım kalıyor sonuçta dayisi olan kazanıyor garibanlar hep kaybediyor insaallah hak eden kazanır

    (0) (0)

  • İnşallah askerlik şartı olmaz

    (0) (0)

Tüm Yorumlar