20 Ocak 2019 05:24

2018 enflasyon zammı en düşük ve en yüksek memur maaşı

2018 enflasyon zammı en düşük ve en yüksek memur maaşı

2018 yılında memura enflasyon farkı zammı geldi. Enflasyon farkına göre 3 milyondan fazla memur zamlı maaşlarına kavuştu. Peki en düşük ve en yüksek memur maaşı ne oldu? Detaylar memurhaber'de.

3 Ocak tarihinde açıklanan enflasyon farkına göre milyonlarca memur ayın 15'inde zamlı maaşlarına kavuşacak. Peki en yüksek ve en düşük memur maaşı ne oldu?

Devlet memuru ve emeklilerinin maaşlarına 1 Ocak 2018 tarihinden geçerli olarak %5,69 oranında artış yapılması, en düşük memur maaşı ile en düşük emekli maaşı miktarını da artırdı.  Yardımcı Hizmetler Sınıfı kapsamındaki bir kadroda 14/2’den göreve yeni başlayan ilköğretim(ortaokul) mezunu, bekar (ya da evli olup eşi çalışan) ve çocuksuz personel en düşük memur olarak kabul edilirken, bu memura ödenecek maaş da en düşük memur maaşı sayılmaktadır. Öte yandan, 5434 sayılı Emekli Sandığı Kanununa tabi memur emeklilerine bağlanan emekli, adi malullük veya vazife malullüğü aylığının alt sınırı ise,14/2’nin kademe göstergesi ile 30 fiili hizmet yılı esas alınmak suretiyle hesaplanmakta ve bu şekilde bulunan tutar en düşük emekli maaşı kabul edilmektedir.

EN YÜKSEK MEMUR MAAŞI En yüksek memur maaşı ise müsteşara gitti. Müsteşar maaşları 11 bin 81 TL'ye yükseldi.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (1)
  • YÜZDELİK ZAMMINDAN YILLARDIR HİÇ BİR HÜKÜMET VAÇGEÇMEDİ.NEDENİNİNİ NEDEN BİR SORGULAMIYORLAR MAAŞI YÜKEK OLAN DAHA ÇOK ALIYOR MAAŞI AZ OLAN AZ ALIYOR ARADAKİ FARK SÜREKLİ AÇILIYOR YÖNETENLER BİRDE BU İŞE EL ATSINLAR,YETER ARTIK YETER....

    (0) (0)